Pssst, tellerbedrijfje kopen?!

Google had 30 miljoen dollar over voor statistiekenbedrijf Urchin, maar het kan veel goedkoper. Een onlangs opgericht tellerbedrijf heeft zichzelf te koop gezet, en de vraagprijs is 'slechts' 8000 euro. Bieden kan overigens vanaf 500 euro, dus sla je slag! Maar wat krijg je dan voor je centjes?

Het gaat hier om 24 Realtime Statistics, oftwel rtstats.nl. Deze tellerdienst bestaat pas sinds november afgelopen jaar, en dan is het best opmerkelijk dat er al 1250 gratis tellers zijn verstrekt, en nog maar 7 betaalde tellers (a 39 euro per jaar). Het geld moet duidelijk worden opgebracht door reclame in de vorm van banners op de statistiekenpagina's. Dit levert ongeveer 200 euro per maand aan inkomsten op, volgens Roy de Vries van rtstats.

Stel je hebt achtduizend eurootjes rondslingeren onder de sofa, en je denkt "ach, waarom ook niet"; waar moet je dan opletten voordat je rtstats gaat overnemen? Echt veel vaste inkomsten van trouwe klanten zijn niet te verwachten, want het produkt bestaat te kort om een vaste klantenkring te hebben verworven. De 1250 gebruikers van de gratis teller zijn net zo makkelijk morgen overgestapt naar een van de andere 47 gratis tellers in onze test. Zeven hele klanten voor een betaalde teller (en ze hebben dus al voor een jaar vooruitbetaald, dus die inkomsten zijn al vervallen) is natuurlijk niets.

Dus in principe koop je geen marktaandeel en geen vaste clientele, nul-komma-nul goodwill derhalve. Wel koop je een site, met bijbehorende domeinnaam, en de tellersoftware. De domeinnaam is niets waard, deze komt niet eens overeen met de naam van het produkt en er is helemaal geen naamsbekendheid opgebouwd. De site heeft enige waarde, want is compleet en daar kun je dus de investeringskosten voor het maken van een webdesign tegenover stellen. Echter, het design is wel heel basic, mogelijk zou je met een leuke template iets dergelijks in korte tijd kunnen (laten) bouwen.

Dan blijft de tellersoftware over. In onze tellertest scoort 24 Realtime Statistics een dikke voldoende, wij beoordelen de gebruikerservaring dus die is in orde. Belangrijker voor de eigenaar van een dergelijke service is de achterliggende techniek: is de software efficient, schaalbaar, robuust, onderhoudsvrij. Efficiente software is nodig, de database moet afgestemd zijn op het gebruik zodat er geen onnodige last wordt gelegd op de server, anders loopt het snel spaak. Denk ook aan de netwerktraffic die door de server wordt gegenereerd, dit heeft niet alleen impact op de prestatie van de tellersoftware, maar kan ook je portemonnee leegschudden, want bandbreedte wordt vaak extra in rekening gebracht. Als het gebruik van de site groeit, moeten de software en database eenvoudig meegroeien, is er goed rekening gehouden met deze schaalbaarheid?

Niets is zo vervelend voor klanten als de site het weer eens niet doet, je verliest je afnemers sneller dan de lichtsnelheid als er onderbrekingen in service optreden. Let er dus op hoe robuust de site is, hoe worden fouten afgevangen, hoe makkelijk is het een backup van de site te maken, en deze weer terug te leggen zonder dataverlies. Bekijk ook hoe de softwareonderdelen stopgezet en weer opgestart kunnen worden, en maak een inschatting van de tijd die hiermee verloren gaat. Een echt goede tellerservice is uiteraard redundant opgezet, dus als een onderdeel uitvalt van zowel de hard- als de software zou een ander onderdeel het over moeten nemen.

En denk dus ook aan het noodzakelijke onderhoud. Iedere nacht een keer opstaan om de database te reorganiseren verveelt al snel. Zijn er ook tools om ongebruikte gratis tellers op te sporen en te verwijderen? Is er monitoring op de database? Is de groei van de database lineair of exponentieel? Nuttige vragen om te stellen als je niet met een kat in de zak thuis wilt komen.

En heb je dan je centen aan deze site verbrast en ben je de gelukkige bezitter van een statistiekendienst geworden, laat het ons dan even weten, want tellertest.com blijft natuurlijk geinteresseerd in het wel en wee van deze gratis teller.


12345678910
Gem. 0 van 0 stemmen
21 April 2005 | 311 views | Pssst, tellerbedrijfje kopen?! | 2 reacties


Maarten
Maarten - 22-04-’05 10:01

En daarom kan je dus beter naar een OneStat of Nedstat gaan, die bieden gewoon continuiteit. Veel van de tellers op deze site verdwijnen weer en deze grote 2 jongens niet.

Roy
Roy - 22-04-’05 17:39

Op deze pagina van emerce uit januari 2005 bij de reacties was 24 RTStats nog erg stoer aan het doen. http://www.emerce.nl/nieuws.jsp?id=43823.. Wat een sukkels. Als ze mij EUR 8000 geven wil ik er misschien over nadenken. Geef mij maar OneStat.com die staat niet voor niets op nummer 1 bij tellertest




Persoonlijke info onthouden?
Kattebel
Verberg e-mail
Kleine lettertjes: Alle HTML-tags behalve <b> en <i> zullen uit je reactie worden verwijderd. Je maakt links door gewoon een URL of e-mailadres in te typen.


gravatar
Ook een plaatje bij je naam? Ga naar gravatar.com en maak er een aan.
Jouw Gravatar is een afbeelding welke je volgt van website naar website naast je naam waneer je handelingen verricht zoals het plaatsen van een reactie of een artikel in een blog.




© Copyright 2001-2010 - Tellertest.com