De resultaten van de test van Fox Counter en Freelogger zijn binnen. Zoals reeds bij het begin van de test voorspeld, is
Freelogger
precies gelijk geeindigd met Web-side.com, en dit is niet verwonderlijk
als je beseft dat ze beide dezelfde tellerprogramma's gebruiken.
Fox Counter is geen aanrader: het icoon is erg "schreeuwerig" en de statistieken niet bijster interessant.
Om met de conclusie van
onze test van de gratis LetsStat teller
te beginnen: deze teller is een aanrader. LetsStat Basic scoort 42
punten in onze test, met niet anders dan voldoendes op het rapport.
Sterke punten zijn het gebruik van de Nederlandse taal, de
overzichtelijke statistieken, de intuïve manier van navigeren door de
statistieken, en (belangrijk) de juistheid van de rapportage. Een
nadeel is dat er geen onderscheid wordt gemaakt tussen unieke bezoekers
en pageviews, zoals sommige andere tellers wel doen. Hierdoor is de
statistiek iets te makkelijk te manipuleren zonder dat dit opgemerkt
wordt. Gelukkig zijn er ook de catalogus en toplijsten, deze trekken
vast een paar extra bezoekers naar je site, en je kunt je
bezoekersaantallen ook eens vergelijken met de concullega. Ons advies:
zet hem eens op je site.
De komende dagen brengen we de testresultaten van een reeks nieuwe
tellers, en Hit-O-Meter en AceStats mogen het spits afbijten. Of
eigenlijk ook niet, want deze tellers zijn tandenloos: ze kunnen de
concurrentie met de andere gratis bezoekersstatistieken eenvoudig niet
aan.
AceStats
is vooral heel beperkt in de rapportage en het ziet er ook
amateuristisch uit. Enige pluspunt: de gerapporteerde
bezoekersaantallen kloppen.
Hit-O-Meter
rapporteert wel meer, maar eigenlijk niet zo als we het willen. Het is
niet mogelijk een overzicht met bezoekersaantallen van de afgelopen
dagen, weken of maanden te krijgen, alleen van gisteren en vandaag. En
wij zijn niet van gisteren, dus daar trappen we niet in. Beide tellers
vertragen je website onnodig.
Het toppunt van nutteloze email is toch wel het bericht dat we vandaag ontvingen. Eén regel: "Thank you for using HitzTracker.com", verder staat er niets in deze email. Net zo waardeloos als
de HitzTracker teller dus.
Geheel onverwachts en onaangekondigd is het domein van de
GheoStats teller veranderd van gheos.net in gheos.com. Als je een GheoStats teller hebt kun je het beste de code op je website even aanpassen. De gerapporteerde aantallen bezoekers over de afgelopen week zijn ook niet juist, we weten niet met zekerheid of dit ook te maken heeft met de domeinnaamverandering maar we houden het in de gaten.
OneStat.com meldt dat de technologie om het land van herkomst van de websitebezoekers te bepalen verbeterd is. Nu rapporteren zowel de betaalde als gratis OneStat tellers meer geografische details over bezoekers met een Internet adres in de domeinen die niet landgebonden zijn, zoals .com, .net en .org. Het is daarmee mogelijk om een betrouwbare toplijst met bezoekers naar land van herkomst te zien.
Vanaf 7 september zal
Freelogger nog maximaal 30.000 log entries per teller bijhouden. Dit betekent bij 1000 hits per dag dat data van een maand bewaard wordt. Daarnaast wordt aangeraden wordt om de PPhlogger code op je eigen webserver te installeren, dan geldt die limiet natuurlijk niet, maar je provider moet wel PHP ondersteuning bieden.
Overigens hebben wij Freelogger nog onder test. Maar Web-side.com gebruikt dezelfde software, dus
die test is nagenoeg representatief voor Freelogger.
Na een tip van een lezer zijn we mogelijk op het spoor gekomen van vreemd gedrag van één van de bekende tellers. Het lijkt er op, dat afhankelijk van de soort browser, en dan met name de taalversie, er andere informatie getoond wordt bij het bekijken van een pagina met deze teller erop. Maar we zijn er nog niet helemaal uit, en daarom vragen we jullie mee te testen.
Wat moet je doen (als je tenminste wilt bijdragen en, voor de zekerheid, ouder bent dan 18 jaar):
klik op deze link die in een nieuw venster opent. Daar staat een stukje javascript op dat de browserversie detecteert en afdrukt, én uiteraard de teller onder test. Maar misschien zie je nog meer gebeuren: nieuwe vensters die openen, browser blijft "hangen" op het openen van een onbekende pagina... Wij willen graag weten wat je ziet, als het even kan kort samenvatten in een reactie, waarbij je de weergegeven browserversie kopieert. Bijvoorbeeld als volgt:
Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; en-US; rv:1.0.1) Gecko/20020823 Netscape/7.0
popup in frame ~800x800:
http://www.newtopsites.com/media/search37.html
button 88x31: For Stats Click Here
reclame 88x31: Get a Free Website Tracker
Alvast bedankt voor de medewerking.
Vraag van een lezer (eigenlijk 3 vragen): "Is de Hitometer van Netscape hetzelfde als deze
Hit-O-Meter? Zo ja, is deze service dan ook gestopt? Zo nee, kunt u 'm dan misschien in de test opnemen?" Laat tellertest.com nou niet de beroerdste zijn, dus vanaf vandaag staat Hit-O-Meter, wat dus een andere teller is dan de overleden Hitometer, op
de testpagina. Even testen, en we laten de uitslag hier dan weten.